1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: proszę o interpretacje wyników
Radek Pawlak

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 3616

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-08-31, 15:29   Temat: proszę o interpretacje wyników
Dziekuje za odpowiedz, ale teraz to juz sam nie wiem co myslec czytając różne artykuły przekonany byłem ze ten niedrobnokomórkowy jest mniej agresywny i i daje wieksze szanse na dłuzsze zycie....dzisiaj jedziemy z wynikami PET do profesora wiec pewnie troche mi rozjasni.
  Temat: proszę o interpretacje wyników
Radek Pawlak

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 3616

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-08-31, 11:05   Temat: proszę o interpretacje wyników
Nie są to optymistyczne wiadomości.... ten Profesor z Łodzi jest chirurgiem onkologiem, mam jeszcze jedno pytanie jesli zostanie podjęte leczenie paliatywne to ile mojej Mamie zostało czasu ??
  Temat: proszę o interpretacje wyników
Radek Pawlak

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 3616

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-08-30, 12:50   Temat: proszę o interpretacje wyników
A wiec zaczne od początku, Mama ma 68lat przez ostatni rok miala czeste zapalenia płuc w styczniu 2016 wykonała RTG na którym nic nie wyszlo, później w kwietniu powtorzyła RTG na którym tez nic nie bylo.... wtedy zdecydowała sie zrobić po moich namowach TK było to w lipcu i wtedy szok, guz wnęki lewego płuca, pocieszające bylo że węzły były nie ruszone. Dostaliśmy skierowanie do Łagiewnik tam zrobiono usg jamy brzusznej i bronchoskopie, na USG wszystko ok wynik bronchoskopii - opis lakoniczny że nie udało sie rozpoznać nowotworu ale raczej jest to płaskonabłonkowy. Po konsultacji z prof z Łodzi zlecił wykonanie badania PET, EBUS i decyzja o operacji. Jutro z wynikami PET jedziemy jeszcze raz do Łodzi do tego prof. i nie wiem co mysleć... jestem kłębkiem nerwów przy Mamie nie daje poznac mojego żalu i przygnębienia za to jak wracam do domu do żony i dziecka płacze jak bóbr.....Mama lepiej to znosi od nas,,, mówi że czuje sie dobrze opiekuje się moim synem bo to jej ukochany wnuczek.. i mówi że wytną jej to dziadostwo i bedzie dobrze. Boje sie ze jutro lekarz nie da jej zadnej nadziei.....

[ Dodano: 2016-08-30, 13:45 ]
Jeszcze raz wklejam wyniki PET poprawione literówki

Rozpoznanie: Guz pluca.
Problem kliniczny: Ocena charakteru zmiany,
PROCEDUR-Ą:
Podano dożylnie radiofarmaceu k rB F-FDG o akĘT,l,ności r55 MBq. Akwizycję wykonano 6o min od podania radioznacznika.
Obrazorvanie zostało przeprortadzone za pomoę PET-TK i obejmolva}o obszar od podstalry czaszki do połowy ud.
Poziom glukozy we krw.i przy podaniu radioznacznika r,lynosił to7 mgldl.
Badanie TK zostało przeprowadzone bez zastosowania środków kontrastowych (TK anatomiczne).
OPIS BADANIA:
G}Głowa i szyja:
Nie stwierdzono podwyższonego gromadzenia FDG w zakresie węzlów, chłonnych oraz pozostałych struktur szyi.
Klatka piersiowa:
Aktywny metabolicznie guz wnęki lewej ((3,4, x 5 x 6,2 cm) - SUVmax FDG=24,2.
Aktywne, metabolicznie węzly chłonne :
- podobojczykowy prawy (1 cm) - SUVmax FDG=6,3
- okienka aortalno-płucnego (do 1 cm) - SUVmax FDG=9,4
- podostrogowe (1,8 x 2,5 cm) - SUVmax FDG=22,8
- przytchawiczny dolny lewy (do 1 cm) - SUVmax FDG=6,6.
Bez obecności ognisk wzmożonej utylizacji glukozy w miąższu płuca prawego.
Jama brzuszna i miednica:
Wątroba niepowiększona bez widocznych ognisk wzmożonej utylizacji FDG.
Widoczne fizjologiczne wydzielanie FDG przez nerki i pęcherz moczowy.
Aktywne metabolicznie ognisko w obrębie wstępnicy - SUVmax FDG=11,8.
Nie stwierdzono poduyższonego gromadzenia FDG w zakresie węzłów chłonnych przestrzeni zaotrzewnowej i miednicy.
Uklad mięśniowo-szkieletowy:
Fizjologiczny wychwyt FDG w zakresie układu kostnego.
WNIOSKI:
Na badaniu PET/TK przy użyciu FDG stwierdzono aktywny metabolicznie proces npl. w węzłach chłonnych wnęki lewej i śródpiersia
oraz w obrębie jelita grubego
  Temat: proszę o interpretacje wyników
Radek Pawlak

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 3616

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-08-30, 11:27   Temat: proszę o interpretacje wyników
Witam wszystkich, jestem tu pierwszy raz, moja Mama ma guza lewego płuca, miała robione PET mam wyniki i prosze o interpretacje czy rak jest bardzo zaawansowany i czy jest jeszcze szansa na operacje?? Z góry dziekuje za odpowiedz.
Rozpoznanie: Guz pluca.
Prob'Iem kliniczny: Ocena charakteru zmiany,
PROCEDUR-Ą:
Podano doĄlnie radiofarmaceu§k rB F-FDG o akĘT,l,ności r55 MBq. Akwizycję wykonano 6o min od podania radioznacznika.
Obrazorvanie zostało przeprortadzone za pomoę PET-TK i obejmolva}o obszar od podstalry czaszki do połowy ud.
Poziom glukozy we krw.i przy podaniu radioznacznika r,lynosił to7 mgldl.
Badanie TK zostało przeprowadzone bez zastosowania środków kontrastowych (TK anatomiczne).
OPIS BADANIA:
G}ou,a i szyja:
Nie strvierdzono podwyższonego gromadzenia FDG w zakresie węzlórł, chłonnych oraz pozostałych struktur szyi.
Klatka piersiowa:
Aktywny metabolicznie guz wnęki ler,l.ej ((s,+ x 5 x 6,z cm) - SUVmax FDG=z4,z.
Akri,T,vne metabolicznie węzly chłon ne :
- podobojczykowy pra\Ąy (r cm) - SUVmax FDG=6,3
- okienka aońalno-płucnego (do r cm) - SUVmax FDG=9,4
- podostrogowe (r,8 x z,5 cm) - SUVmax FDG=zz,B
- pruytchawiczy dolny leuy (do r cm) - SUVmax FDG=6,6.
Bez obecności ognisk rvzmożonej utylizacji glukozy w miąższu płuca prawego.
Jama brzuszna i miednica:
Wątroba niepowiększona bez widocznych ognisk wzmożonej utylizacji FDG.
Widoczne fizjologiczne wydzielanie FDG przez nerki i pęcherz moczowy.
Akqłvne metabo]icznie ognisko w obrębie wstępnicy - SUVmax FDG=rr,8.
Nie stwierdzono poduyższonego gromadzenia FDG w zakresie węzłów chłonnych przestrzeni zaotrzewnowej i miednicy.
Uklad mięśniowo-szkieletowy:
Fizjologiczny wychw}t FDG lv zakresie układu kostnego.
WNIOSKI:
Ń badaniu PET/TK przy użyciu FDG stwierdzono akąłvny metabo]icznie proces npl. w węzłach chłonnych wnęki lewej i śródpiersia
oraz w obrębie jelita grubego
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group